Kulturális program 8. – Színházi előadás 2.

A Váci Dunakanyar Színház közreműködésével és szemszögéből ismertük meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc történéseit egy rendkívüli interaktív előadás keretében.

Az „előadás” egy drámaórának felelt meg, mely a március 15-i eseményeket érzelmileg dolgozta fel, megmagyarázva, átéreztetve a rabság, börtön, szabadság, hit kifejezéseket, gondolatokat.

Az események a Pilvax és budai várbörtönben zajlottak. Az eseményeket a gyerekekhez közel álló ritmikus dalszövegmondással – rappeléssel – elevenítették fel. A környezetet, helyszíneket, szereplőket képekkel is illusztrálták. A forradalmi hangulatú versek közé humort csempésztek és a tanulókat is bevonták a szerepjátékba. Ennek következtében elsősorban nem a történelmiség, hanem a gyerekek gondolatai és tettei határozták meg az előadás menetét. A tanulók nagyon élvezték a szokatlan előadásmódot és az eseményeknek ilyenfajta, humorba csapó megközelítését, a sok verset és ritmikus dalszöveget. A hallgatóságot a „Csatadal” forradalmi hangulat megteremtésébe vonták be. Szemmel látható volt, kit ragadott magával az előadás tartalmi elemek nélkül hangulatilag és kik voltak, akik az összefüggéseket és tartalmakat szerették volna feszültfigyelemmel megérteni.

A történet csattanójaként további tanleckét is kaptak a gyerekek: nem kell mindent hitelesnek tekintenünk, amit az interneten olvasunk.

Elgondolkodtató, tartalmas előadásnak voltunk részesei, mely megköveteli a tisztázó beszélgetést a tanulókkal.

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.